Letňanskému florbalu se daří

BLACK ANGELS PATOCKA 1Letňanský florbalový klub Black Angels načal v září roku 2017 už jedenáctou sezonu. Klub, jehož tréninková základna je v BB Areně v Letňanech, totiž začal psát svoji historii již v roce 2006.

Nejen na severu Prahy už nejsou „Andělé“ neznámým klubem. Navíc se stále rozrůstají. Už dávno neplatí původní klubové motto: 300 hráčů, 20 družstev, jedna rodina. Je pravděpodobné, že už během této sezony se počet hráčů přehoupne přes číslo 600. Do bojů by tak letos měla vyrazit tato šestistovka florbalistů v 25 družstvech.

Jediná část motta, která stále platí, je „1 rodina“. Black Angels totiž opravdu jsou jednou velkou florbalovou rodinou.

Sezona 2017/18 je první v historii klubu, kdy bylo dosaženo kompletní struktury v mužské i ženské kategorii – jsou tu týmy od nejmenších holčiček a chlapců až po ženy a muže.

Mužský A-tým, který hraje ve sportovní hale v Čakovicích, je navíc účastníkem druhé nejvyšší soutěže, kde se pohybuje na nejvyšších příčkách. Již druhým rokem aspiruje na postup do nejvyšší soutěže, tj. superligy.

Za zmínku stojí i družstvo juniorů, které si v minulé sezoně poprvé zahrálo nejvyšší juniorskou soutěž. Bojuje v ní i letos, a navíc okupuje první příčku, když ještě ani jednou neprohrálo. Není divu, vždyť stejní kluci minulý rok dokázali obsadit druhé místo na Mistrovství ČR dorostenců v Praze.

BLACK ANGELS PATOCKA 2V mládežnických kategoriích se pak soutěže odehrávají v rámci regionu Prahy a Středočeského kraje. I tam jsou družstva Black Angels velice úspěšná. Týmy přípravek, elévů nebo elévek mají ve svých kategoriích velkou převahu a často turnaje s přehledem vyhrávají.

Vrcholem sezony budou letní turnaje, kam pojedou poměřit síly se všemi týmy z ČR a také s hráči ze zahraničí. Ovšem i v těchto soutěžích bývají týmy Black Angels často úspěšné a vozí z nich medaile.

V minulém roce například přípravka obsadila druhé místo na turnaji Nisa v Liberci a elévové na témže turnaji zvítězili. Mladší žáci pak skončili druzí na turnaji Open Game v Brně. V tomtéž turnaji pak dorostenky obsadily třetí místo a dorostenci brali zlato. Svoji formu potvrdili také na turnaji Slovak Cup v Bratislavě, kde v srpnu zvítězili.

Kromě turnajů pro „vlastní“ hráče pořádá klub Black Angels také turnaje KFL (Kids Floorball League) pro děti z kroužků, které se hrají v BB Areně v Letňanech. V létě pak vedle klasických soustředění připravuje příměstský kemp, který je určen nejen pro děti z klubu a z kroužků, ale pro všechny zájemce, kteří sice nikdy florbal nehráli, ale chtějí to vyzkoušet.

Pro rok 2018 má klub navíc v plánu uspořádat dva tyto kempy – jeden na začátku prázdnin a druhý na konci, aby se mohlo zúčastnit co možná nejvíc zájemců.

Více se dozvíte na klubových stránkách www.blackangels.cz nebo na našem Facebooku.

Jiří Patočka, Black Angels


BLACK ANGELS PATOCKA 3

BLACK ANGELS PATOCKA 4

BLACK ANGELS PATOCKA 5

BLACK ANGELS PATOCKA 6

BLACK ANGELS PATOCKA 7

BLACK ANGELS PATOCKA 8

Jste zde: Úvod > Sport > Letňanskému florbalu se daří