Přemety, rondáty, hvězdy, fliky a šprajcky v BB Areně

STR30 PREMETY V BB ARENE 1Sportovní akademie P&M připravila v adventním čase v prostorách letňanské BB Areny exhibiční odpoledne, během něhož se představily prakticky všechny děti, které tuto ji navštěvují, a také jejich trenérky a trenéři.

Diváci tu mohli obdivovat dívčí skupinová i sólová vystoupení v disciplínách fitness freestyle a fitness acrobatic. Své skupinové skladby nacvičila děvčata (mezi nimiž je také několik mistryň a vicemistryň ČR a Evropy) přímo pro tuto příležitost, zatímco ty sólové předváděla v průběhu celého roku na soutěžích po celé republice. Každá dívka v nich cvičí na jinou hudbu, má svou vlastní choreografii, její vystoupení obsahuje v různé míře prvky aerobicu, gymnastiky, tance, případně baletu.

V disciplíně fitness acrobatic musí být do choreografie zařazen jeden saltový prvek, který v disciplíně fitness freestyle naopak není.

Taková vystoupení jsou plná přemetů, rondátů, hvězd, fliků, šprajcek, stojek, skoků a silovek. V další části programu se představily skupiny dívek věnující se zumbě (fitness a tanec) a cheerleadingu, sportovnímu odvětví využívajícímu prvky akrobacie, tance i gymnastiky.

STR30 PREMETY V BB ARENE 2Jen pro představu – při cheerleadingu dívky nezřídka vytvářejí tzv. stunty (např. čtyři nadzvedávají pátou) a pyramidy (těm, které stojí na zemi, stojí na ramenou další).

V akademii dostávají prostor také chlapci, kteří se věnují parkouru, umění zdolávat různé překážky pouze za pomoci vlastního těla. Důležitá je přitom obratnost, mrštnost, vytrénované ruce a nohy, ale i přemýšlivá hlava.

Pokročilejším parkouristům nejsou cizí ani prvky saltové. Při podobné exhibici, jakou akademie pořádala, mají diváci možnost vidět i skoky, při kterých parkourista přeskočí i deset vedle sebe ležících lidí.

Celým odpolednem diváky kultivovaně provázela Petra Dočekalová Kadlecová, mimo jiné mistryně světa v kulturistice a vicemistryně světa v disciplíně sport fitness.

Text -jl-

Foto Sportovní akademie P&M


Sportovní akademie P&M

• Písmena P a M v názvu jsou zkratkami jmen Petra a Marek, zakladatelů akademie a trenérů Petry Dočekalové-Kadlecové a Marka Dočekala.

• Sportovní akademie P&M je místem, kde si pod vedením skutečných profesionálů mohou zacvičit děti i dospělí, na úrovni soutěžní nebo rekreační.

 

STR30 PREMETY V BB ARENE 3

 

STR30 PREMETY V BB ARENE 4

V disciplíně fitness acrobatic musí být do choreografie zařazen jeden saltový prvek.


STR30 PREMETY V BB ARENE 5

Pod vedením profesionálů si mohou v akademii P&M zacvičit děti i dospělí.

Jste zde: Úvod > Sport > Přemety, rondáty, hvězdy, fliky a šprajcky v BB Areně