Aerobik: cvičení pro malé i velké (holky)

STR31 AEROBIK PRO MALE I VELKE 1Obliba dětských pohybových kroužků stále stoupá a díky za to! Organizace v Letňanech nabízejí opravdu širokou škálu různých sportů a tanců. Jednou z nich je i společnost Kazimírka, která již od roku 2007 vede Junior aerobik pro děti od 6 do 15 let.

Správně vedený aerobik je bezva aktivita – rozvíjí všestrannost, lze v něm pokračovat neomezeně dlouho navzdory přibývajícím rokům. Děti tu navazují nové kontakty, intenzivní pohyb je pro ně nejlepší prevencí onemocnění oběhové soustavy, o obezitě ani nemluvě.

Tím, že dětem nabídnete hodiny aerobiku, zajistíte jim zároveň průpravu pro jiné sporty nebo zálibu na celý život. A navíc – pravidelná pohybová aktivita má řadu pozitivních účinků nejen na fyzické zdraví, ale také na psychiku, tedy na dobrou náladu.

V hodinách se děti učí kroky a prvky, jež tvoří základ jednoduchých (a později i složitějších) sestav a choreografií doprovázených rytmickými písničkami. Každá lekce začíná rozcvičením a protažením, zakončena bývá relaxací. Zpestřením kroužku jsou zábavné pohybové hry a aktivity.

V průběhu roku děti zlepší svou flexibilitu, posílí důležité svaly, naučí se, jak správně pracovat se svým tělem…

Junior aerobik se koná po celý školní rok vždy ve čtvrtek v malé tělocvičně Základní školy Fryčovická. Navštěvují ho převážně dívky, které jsou rozděleny na kategorii mladších (1. stupeň ZŠ) a starších (2. stupeň ZŠ).

Grant v oblasti sportu, který společnosti Kazimírka poskytla městská část Praha 18, částečně pokrývá nájemné tělocvičny, díky tomu bylo možno snížit cenu kurzu, a zvýšit tak dostupnost Junior aerobiku většímu počtu dětí.

Text a foto Lenka Kubištová, Kazimírka

 

STR31 AEROBIK PRO MALE I VELKE 2

Jste zde: Úvod > Sport > Aerobik: cvičení pro malé i velké (holky)