Toužíte létat? Vaše první kroky by měly vést do aeroklubu

STR30 TOUZITE LETAT Cessna ChorvatskoLetecký provoz na letišti v Letňanech je nedílnou součástí koloritu obce, resp. městské části již několik desítek let. Aeroklub Letňany má na tomto provozu doslova lví podíl.

Není proto divu, že se v letecké škole zdejšího aeroklubu každoročně vycvičí desítky pilotů. Ačkoli to, po čem většina pilotů touží nejvíce, je samotné létání, musí každý z nich před usednutím do letounu získat a osvojit si rozsáhlé teoretické znalosti.

Týkají se nejen fyzikálních zákonů, jež udrží jejich letadla ve vzduchu. Letecký zákon, stejně tak jako navigace za letu, nebo radiotelefonní postupy jsou klíčové předměty, které zajišťují nejen bezpečnost pilota a posádky, ale i všech na zemi a v okolí letiště.

Teoretická příprava pilotů tradičně probíhá během zimních a často sychravých měsíců, na ni pak počátkem jara navazuje zahájení praktického pilotního výcviku. Každoročně je však o ně tak velký zájem, že zimní kurzy jsou zcela naplněny. Proto letos Aeroklub Letňany otevírá pro zájemce o výcvik soukromého pilota (PPL) 1. května i jarní, intenzivní, kurzy teoretické výuky.

Pokud vás láká pohled na zemi z výšky několika stovek metrů a chtěli byste se stát piloty, anebo vás jen zajímá letecký provoz v sousedství, navštivte letňanský Aeroklub, jeho dveře jsou vám kdykoli otevřeny.

Text a foto –AK LT–

 

STR30 TOUZITE LETAT Cessna Francie

Jste zde: Úvod > Sport > Toužíte létat? Vaše první kroky by měly vést do aeroklubu