Proběhni se pro české srdce 2018

LOGO PROBEHNI SEPremiérový ročník charitativního běhu se startem z areálu kliniky IKEM v Kunraticích a trasami Kunratickým lesem startuje v sobotu 21. dubna 2018.

Víte, že v České republice je ročně hospitalizováno přes 300 tisíc pacientů se srdečními chorobami? Dokonce hned polovina úmrtí je způsobena srdečním selháním. Projekt má upozornit na prevenci srdečních onemocnění.

Sobotní běžecký závod, který se uskuteční v areálu IKEMu a své tratě na 6 či 11 km povede převážně Kunratickým lesem, nabídne edukativní programy zaměřené na prevenci srdečních chorob a také finanční pomoc Nadačnímu fondu České srdce, který podporuje naše přední kardiology při misích do zemí třetího světa.

Ti si při těchto cestách mnohdy vybírají vlastní dovolenou a finančně se na nich podílí ze svých úspor. V řadě rozvojových zemích přitom zachránili již řadu lidských životů a odhalili desítky závažných srdečních chorob, na které by pacienti s omezeným přístupem ke zdravotní péči nikdy neměli šanci přijít.

Trať na 6 km zavede účastníky z areálu IKEM do Kunratického lesa. Zatímco kratší trasa na 6 km je určena i pro neběžce, kteří si trať mohou i projít, 11 km už vyžaduje běžecký um. Někomu bude stačit odhodlání, jinému kondice, každopádně tato délka už trénink vyžaduje.

Proběhni.se běžecký den nabídne závodníkům také dětské závody. Kromě toho se po celý den můžete vzdělávat po stránce kardiovaskulární problematiky, nechat si změřit krevní tlak, hladinu cukru v krvi, natočit EKG a učit se základní prvky resuscitace.

Registrace byly spuštěny na webu probehni.se, a to v ceně 500 Kč. Děti zaplatí za své startovné jen 100 Kč. Kromě pomoci NF České srdce je v ceně běhu právě výše zmíněný edukativní program českých kardiologů, kteří se budou účastníkům po celý den věnovat.

Proběhni.se pro dobrou věc, proběhni.se Kunratickým lesem a pomoz nejen sobě.

 

STR31 Probehni.se 2018 INFO

Jste zde: Úvod > Sport > Proběhni se pro české srdce 2018