Letcům unikla účast v play off o fous

STR31  LETCI 1Uplynulá sezona 2017/18 byla pro letňanské hokejisty historická. Tedy alespoň pro tým mužů, neboť se poprvé v historii zúčastnil třetí nejvyšší soutěže. Základním cílem byla proto vcelku logicky záchrana. Podařilo se jej splnit, přesto zůstaly rozpaky…

Když loni v červnu získali HC Letci Letňany jistotu, že budou hrát poprvé vyšší soutěž než dosud, bylo jasné, že mužstvo musejí výrazně posílit. Nakonec se obměnil téměř celý kádr a přišel i nový trenér Aleš Totter. Byla to skutečná trefa do černého, protože Letňanští se pod jeho taktovkou dlouho pohybovali do osmého místa tabulky, zaručujícímu účast v play off.

Jenomže v polovině února Totter oznámil, že přijal nabídku polského prvoligového klubu Polonia Bytom. A to jen umocnilo nevydařený závěr v základní části II. národní ligy. Letci totiž vyválčili ze šesti únorových zápasů jen 4 body, a vysněná účast ve vyřazovací části soutěže se tak na poslední chvíli rozplynula. Reprezentant Prahy 18 ztrácel v cílové pásce na osmý Rodos Dvůr Králové pouhé 3 body. A to je, po čtyřiceti odehraných kolech, o pověstný fous.

STR31  LETCI LOGO„Ke konci sezony už nás hráčů bylo málo. Mančaft se nám trochu rozpadl. A do play off jsme se nedostali,“ litoval jeden z nejzkušenějších hráčů mužstva Ladislav Kadaně na webových stránkách klubu hcletci.cz. Vzápětí ale s větší mírou optimismu dodal: „Pokud tady většina hráčů zůstane, mohli bychom na play off za rok dosáhnout. Tak uvidíme.“

Nepostoupit do play off, navíc v nováčkovské sezoně, není zase taková sportovní tragédie. Horší je fakt, že mladší dorost sestoupil z extraligy. Navíc český mládežnický hokej čeká reorganizace soutěží, takže ani starší dorostenci neměli ještě v březnu jistotu extraligové účasti.

Jak je vidět, navzdory mravenčí práci zejména s mládeží, kterou se mohou v Ice Areně pochlubit, nemusí být každoročně posvícení. Takový už je sport. V sezoně 2018/19 ale může být znovu znatelně lépe.

Text: Denis Postler

Foto: Olaf Deutsch


STR31  LETCI 2

Jste zde: Úvod > Sport > Letcům unikla účast v play off o fous