Americký fotbal v neděli na Střížkově: zápas Prague Black Panthers – Brno Sígrs

BLACK PANTHERS 1Obyvatelé Letňan mohou být v neděli odpoledne v dosahu svého bydliště svědky nevšední sportovní podívané: amerického fotbalu!

Ve sportovním areálu SK Prosek v Lovosické ulici č. 559, kde dříve hrávali svá utkání fotbalisté FK Bohemians Praha a pro který se vžilo označení „na Střížkově“ (celý areál protíná pomyslná čára dělící katastry Letňan a Střížkova, přičemž fotbalové hřiště i s tribunou je už součástí Letňan), se v neděli 10. června od 15 hodin uskuteční utkání základní části Bitters ligy amerického fotbalu: Prague Black Panthers – Brno Sígrs.

Prague Black Panthers vedou sedmičlennou tabulku české ligy, když vyhráli všech dosavadních sedm svých zápasů. Brno Sígrs jsou čtvrtí. Tato soutěž je pouze záležitostí velkých měst: dva zástupce mají Praha (vedle Black Panthers ještě Lions) s Brnem, po jednom pak Ostrava, Plzeň a Pardubice.

Černí panteři, jejich domovem je areál Slavie ve vršovickém Edenu, dominují České lize amerického fotbalu: stali se již 12x mistry republiky, z toho vždy v posledních pěti letech, tj. 2013 až 2017. Oproti tomu Brno Sígrs jsou nováčky letošního ročníku. Letňanští, přijďte se tuto neděli podívat na americký fotbal!

(dp)


BLACK PANTHERS 2

Jste zde: Úvod > Sport > Americký fotbal v neděli na Střížkově: zápas Prague Black Panthers – Brno Sígrs