Mladí florbalisté Black Angels byli úspěšní na libereckém turnaji Nisa

STR22 NISA 2018 1Ve znamení velkého florbalového turnaje Nisa v Liberci se již tradičně nesl poslední květnový víkend. Na ten vyrazilo pět týmů letňanského klubu Black Angels. Obrovským úspěchem je, že čtyři z nich přivezly domů medailové umístění.

První termín turnaje byl určen nejmenším dětem. Nejmladší kategorií byla přípravka mini (děti ročníku narození 2011 a mladší). Klub Black Angels patří mezi těch pár klubů, které tuto kategorii pravidelně každý rok otevírají a hrají celý rok proti starším dětem.

Že hráči nasbírali za celou sezonu zkušenosti, na turnaji opravdu potvrdili! Dokázali totiž velikými rozdíly porazit všechny soupeře a došli si s jistotou pro první místo!

O jednu kategorii výš, tedy do přípravky (ročníky 2009 a 2010), vyslali Black Angels svůj ročník 2009, který vyhrál regionální ligu. Cílem turnaje v Liberci byla medaile.

Začátek turnaje se odvíjel v podobném duchu jako v mladší kategorii. V posledním zápase ve skupině však narazili na Tachov, který přijel také v silné sestavě. Stal se nakonec jediným přemožitelem týmu 2009, když zvítězil ve skupině a následně těsně i v semifinále. V zápase o třetí místo si však děti z Black Angels došly s jistotou pro medaile, když přetlačily pražský Start poměrem 9:4.

Ve vyšší kategorii elévů (ročník 2007 a 2008) bojovali za klub Black Angels kluci ročníku 2007. Ti také svou ligovou regionální soutěž v sezoně ovládli a měli velké ambice. Potvrdili je, když nenašli jediného přemožitele a ve finále si po výhře 8:3 nad Tachovem došli pro zlaté medaile.

Posledním medailový týmem byl ročník 2006 (kategorie mladší žáci – ročník 2005 a 2006). Ten vyslal do turnaje dva týmy a jeden z nich se úžasným výkonem probojoval až do semifinále, kde sice padl po nájezdech s Chebem, ale v zápase o třetí místo porazil Floorball Club Falcon poměrem 10:8!

Velmi úspěšný turnaj navíc potvrdily o týden později také žákyně, které v kategorii straších žákyň nenašly přemožitele a došly si také pro zlaté medaile!

Děkujeme všem hráčům za skvělý turnaj a moc se těšíme na další!

Text Jiří Patočka

Foto archiv Black Angels

 

STR22 NISA 2018 2

STR22 NISA 2018 3

Jste zde: Úvod > Sport > Mladí florbalisté Black Angels byli úspěšní na libereckém turnaji Nisa