Mladí fotbalisté FA Praha reprezentovali „osmnáctku“ ve Francii

STR23 FA PRAHA KVETEN 2018 CHARMES 1Ve francouzském Charmes se koncem května letošního roku konal již 13. ročník mezinárodního fotbalového turnaje žáků věkové kategorie U10 a U11 Gilles-Rojo.

Prahu 18 již podruhé odjela reprezentovat dvě družstva mladých fotbalistů Fotbalové akademie Praha. Ta je nástupnickým klubem FK Bohemians Praha a většina jejích hráčů je z Letňan.

Česká družstva se turnaje účastní již od prvního ročníku a vždy to byly týmy většinou tvořené hráči z Letňan: FC King, FK Bohemians Praha, SK Praga Vysočany a nyní již zmiňovaná Fotbalová akademie Praha.

Turnaj v Charmes preferuje útočnou hru, vítěz utkání ve skupinách tak obdrží 4 body, za prohru 1 bod a za remízu 2 body.

Hraje se pouze 1x 10 minut, takže většinou příliš gólů nepadá, hráči se přirozeně ženou do útoků a obrana v jejich pojetí zaostává…

STR23 FA PRAHA KVETEN 2018 CHARMES 2V základních skupinách se celkům Fotbalové akademie Praha dařilo střídavě. Náš první tým neuspěl v prvním utkání s US Chauny (prohra 0:1) a nedařilo se mu ani ve druhém měření sil s FC Claye Souilly (0:3).

Teprve ve třetím utkání náš tým dosáhl alespoň bezbrankové remízy s AS Noailles Cauvigny. To znamenalo třetí místo ve skupině a účast ve vyřazovací části o konečné umístění na 9. až 16. příčce.

Ani tady se zprvu hráčům FA Praha nedařilo a prohráli s druhým zahraničním účastníkem, „dvojkou“ RRC Boitsfort z Belgie 1-2.

V závěrečných utkáních se letňanskému výběru konečně začalo dařit, takže po výhrách 2:0 nad výběrem Aisne Féminine i US Montreuil sur Mer skončil na 13. místě.

Druhý kolektiv FA Praha vstoupil do soutěže bezbrankovou remízou s US Paris St. Germain, ve druhém porazil 2:0 výběr Aisne Féminine a ve třetím utkání remizoval 1:1 s US Montreuil sur Mer. Stal se tak vítězem skupiny a prošel do vyřazovací části o vítěze turnaje.

STR23 FA PRAHA KVETEN 2018 CHARMES 3Bohužel v prvním utkání naši mladíci prohráli 0:2 s „jedničkou“ RRC Boitsfort. Ještě méně se dařilo se v dalším utkání, kde podlehli 0:4 US Chauny. Ve svém posledním vystoupení však mladí fotbalisté FA Praha porazili 1:0 USE St. Leu d´Esserent a obsadili konečné 7. místo.

Možná máte pocit, že je umístění českých fotbalistů neúspěchem. Ale je třeba vyzdvihnout perfektní zvládnutí fotbalové techniky, úžasnou bojovnost všech hráčů i odhodlání poprat se o výsledek. A proto ani nepřekvapilo, že z Francie odjížděli naši mladí fotbalisté s vírou, že za rok už na stupně vítězů dosáhnou!

Text a foto Oldřich Miffek, předseda Spolku přátel Beautoru

 

STR23 FA PRAHA KVETEN 2018 CHARMES 4

STR23 FA PRAHA KVETEN 2018 CHARMES 5

Jste zde: Úvod > Sport > Mladí fotbalisté FA Praha reprezentovali „osmnáctku“ ve Francii