Demografická studie 2018: více než tři čtvrtiny lidí jsou spokojeny

STR4 NAHRADA NOVA SIDLISTE2

Co nám vadí? Zahuštění dopravy, nedostatek parkovacích míst, intenzivní bytová výstavba, nepořádek u popelnic a na zastávkách

Ten, kdo bydlí v Letňanech delší dobu a pozorně sleduje dění v obci a na radnici, ví, že se tu každoročně koná veřejné diskusní fórum 10 problémů/priorit Letňan, při kterém si vedení městské části ověřuje, jak se občanům na osmnáctce líbí, resp. co je trápí a je třeba zlepšit.

Letos nechala MČ Praha 18 navíc zpracovat Průzkum názorů, spokojenosti a potřeb obyvatel. Při porovnání s výsledky toho posledního, z roku 2009, se spokojenost občanů mírně zvýšila ve všech aspektech…

Cílem průzkumu, který prováděla společnost Výzkumy Soukup zhruba od konce února do začátku dubna tohoto roku, bylo získat mezi obyvateli „osmnáctky“ informace, resp. zjistit jejich potřeby, v těchto oblastech: školství, sociální služby, bezpečnost, doprava, životní prostředí a volnočasové aktivity a další.

Číst dál: Demografická studie 2018: více než tři čtvrtiny lidí jsou spokojeny

V Metropolitním plánu nahlédnete do budoucnosti

STR4 POHLED NA OC Z DALKY

Možná jste si všimli barevných plakátů, které hlásají, že Praha připravuje Metropolitní plán. A možná jste si říkali – nu dobrá, ale co já s tím?

Takový plán velkého města je jistě významný, velmi odborný a nepochybně zajímá plánovače, stavebníky, dopravní experty…, ale co na tom může změnit normální Pražan?

Každý obyvatel má mnoho důvodů se o nový územní plán Prahy zajímat. Přinejmenším někde bydlí, pracuje. Kvalitu jeho života přece prostředí ovlivňuje. Raději půjde do práce parkem než kolem zpustlých průmyslových areálů. Jistě ho zajímá, zda v jeho sousedství vyroste moderní bytová čtvrť nebo živé obchodně – administrativní centrum.

Číst dál: V Metropolitním plánu nahlédnete do budoucnosti

Jste zde: Úvod > Téma měsíce