Třetí věk? Jen v občance, potvrdila senioráda

Ženy dominovaly, vyhrály pět ze sedmi disciplín letošních her

STR4 TEMA SENIORIADA 2017 1

Vyhráli vlastně všichni, kdo se závodů zúčastnili...

Na tuto akci se letňanští sportovci třetího věku těší vždy dlouho předem. Možnost zúčastnit se seniorských her měli letos již pošesté, z toho podruhé formou „halového šampionátu“ v prostorách tělocvičny v Třinecké.

Čtyřikrát se konala senioráda i za účasti okolních městských částí, přičemž první dva ročníky vyhráli právě Letňanští. Potom už v tom ale zůstali sami, ostatní ztratili zájem. Nic to však neubralo na zápalu poměřit své síly alespoň mezi sebou. Tak tomu bylo i letos 4. října.

Dvě zlaté pro Květu Sotonovou

„Přikládám této akci velký význam. Je dokladem zájmu našich seniorů trávit svůj čas a bavit se společně. Těší mě, že Odbor sociální péče a zdravotnictví zdejšího úřadu v čele s paní Markétou Kolářovou se v tomto ohledu dlouhodobě angažuje, a díky tomu také zájem seniorů o soutěžení stále roste,“ zmínil starosta Ivan Kabický, který na seniorádu zavítal.

Zatímco loni byl premiantem her Václav Pistor, když vyhrál dvě disciplíny, letos dokázala totéž Květa Sotonová, zvítězila totiž v obou závodech v hodu.

Ženy vůbec dominovaly, objevily se totiž pětkrát na nejvyšším stupni. Podobně jako loni zahanbily muže i v kopu na bránu: na loňské prvenství Ireny Němcové letos navázala Helena Čížková. Ruské kuželky ovládla Eliška Čepková, trénink paměti Jana Mařanová. Čest mužů zachraňovali dva Václavové: Pistor v běhu a Kadeřábek v hodu na basketbalový koš.

Energie zbyla i na zábavu

„Byli jsme až překvapeni tak perfektní organizací a hladkým průběhem soutěžení,“ vyznala se předsedkyně Klubu seniorů v Třinecké Miluše Vaskevičová. „Moc se nám líbily odměny, jak ty za vítězství, tak i dárečky, které jsme všichni dostali už při registraci. O občerstvení závodníků bylo postaráno s velkou péčí, nic nebylo opomenuto.“ Jediné, co někteří senioři trochu připomínkovali, bylo málo času na trénink v tělocvičně, což se týkalo hlavně nových disciplín.

Hlavní ale stejně bylo to, že se všichni dobře bavili. K dobré náladě přispělo rovněž vystoupení hudební skupiny Profil.

Text Denis Postler

Foto Tomáš Proněk a Lukáš Náprstek

 

SENIORSKÉ HRY 2017 (VÝSLEDKY)

Běh:  1. Václav Pistor, 2. Josef Zbyněk, 3. Václav Kadeřábek, 4. Eliška Čepková, 5. Jaroslav Čepek.

Hod na basketbalový koš:  1. Václav Kadeřábek, 2. Helena Čížková, 3. Iva Králová, 4. Josef Zbyněk, 5. Gerta Doležalová.

Kop na bránu:  1. Helena Čížková, 2. Václav Kadeřábek, 3. Jaroslava Mráčková, 4. Jaroslav Novák, 5. Bedřich Jiránek.

Házení kroužků na cíl:  1. Květa Sotonová, 2. Jaroslav Novák, 3. Anežka Zbyšková, 4. Josef Zbyšek, 5. Jaroslava Havránková.

Ruské kuželky:  1. Eliška Čepková, 2. Bedřich Jiránek, 3. Jaroslav Novák, 4. Jaroslava Havránková, 5. Gerta Doležalová.

Trénink paměti:  1. Jana Mařanová, 2. Eva Tomanová, 3. Bohuslava Jírová, 4. Václav Kadeřábek, 5. Vlasta Kopřivová.

Hod na cíl/figuru medvěda:  1. Květa Sotonová, 2. Bedřich Jiránek, 3. Marie Benáčková, 4. Václav Kadeřábek, 5. Helena Čížková.

 

STR4 TEMA SENIORIADA 2017 2

Jednou z disciplín byl kop na bránu.


STR4 TEMA SENIORIADA 2017 3

Role rozhodčích a asistentů se i letos ujali žáci ZŠ Gen. Fajtla.


STR4 TEMA SENIORIADA 2017 4

Slavnostního vyhlášení se zúčastnily i místostarostky Iveta Lojková a Michaela Řepová.


STR4 TEMA SENIORIADA 2017 5

Po závodech si všichni ještě zatančili za doprovodu skupiny Profil.

Jste zde: Úvod > Téma měsíce > Třetí věk? Jen v občance, potvrdila senioráda