Letňanští rádi sportují. A mají kde.

STR4 TEMA MAJI KDE 1Byť je únor a zima je „v plném proudu“, takže venkovní aktivity – kromě procházek, bruslení a lyžování – asi zatím většina z vás neplánuje, rádi bychom vám představili projekty, které se podařilo v uplynulých měsících dokončit nebo se právě dokončují, takže je budete moci, hned jak se oteplí a začne jaro, plně využívat.

1) Areál při Základní škole Fryčovická

V rámci rekonstrukce všech původních sportovních ploch byla v druhé polovině loňského roku vybudována při ZŠ Fryčovická moderní sportoviště se špičkovými parametry – k dispozici zde bude nová běžecká dráha, tři hřiště pro beachvolejbal, multifunkční hřiště na volejbal a basketbal, hokejbalové a fotbalové hřiště s mantinely… V areálu byly nově umístěny dětské prolézačky a herní prvky, které jsou určeny pro děti navštěvující školní družinu.

Díky investici ve výši 7 milionů korun, již hradila MČ Praha 18, byl v srdci vnitrobloku vytvořen multifukční sportovní areál, který bude nabízet zejména dětem školou povinným v rámci výuky, ale i dalším obyvatelům Letňan v odpoledních hodinách dostatek prostoru ke sportování.

Areál má vlastní provozní řád, v současné době je v jednání možnost zajištění správce, který by se od května do října o tuto sportovní plochu (ale nejen o ni) staral.

2) Nové FIT hřiště u pekárny Oheim

STR4 TEMA MAJI KDE 2Na ploše bývalého nevyužívaného hřiště pro basketbal a volejbal před vjezdem do areálu ZŠ Fryčovická vzniká nová venkovní posilovna, podobná té při Tupolevově ulici.

Pro zájemce tu budou k dispozici celkem čtyři stanice, na nichž si budou moci procvičit doslova celé tělo. Zatímco cvičební stroje jsou již osazeny, umělé povrchy budou – s ohledem na klimatické podmínky – dokončeny v březnu.

Rekonstrukce sportoviště je realizována ve spolupráci s hlavním městem Praha, které na ni přispělo částkou 600 000 Kč, městská část uhradila cca 200 000 korun.

3) Areál při Základní škole Tupolevova

Na stejnou dobu, kdy probíhala rekonstrukce areálu při Základní škole Fryčovická, tedy na druhé pololetí roku 2017, byla naplánována i rekonstrukce sportovišť u Základní školy Tupolevova. Ta se právě dokončuje, takže areál u Tupolevky nově nabídne dětem i dospělým například hřiště s mantinely pro hokejbal a fotbal, multifunkční hřiště s umělým povrchem na basketbal a tenis nebo kopec na bobování, to vše doplněné tribunami pro diváky. Na tuto rekonstrukci přispělo hlavní město Praha částkou 4,5 milionů korun.

Na letošní rok chystá městská část ještě modernizaci volnočasového areálu ve vnitrobloku Chlebovická, kde budou rekonstruovány dopadové plochy a původní štěrk nahradí umělý povrch.

Již za pár týdnů (po dokončení umělých povrchů na FIT hřišti u pekárny Oheim a areálu ve Chlebovické) se Letňany zařadí mezi ty městské části, které jsou nejlépe vybaveny sportovišti dostupnými nejen úzké skupince uživatelů, ale doslova všem.

Od severu k jihu, v podstatě každých 500 metrů, jsou sportovcům – zájemcům z řad občanů – k dispozici kvalitní volnočasové plochy: kromě uvedených areálů při základních školách, „u Oheimů“ nebo ve Chlebovické je třeba zmínit ještě sport areál v Třinecké, hřiště na Staré Návsi či další volnočasové plochy.

Městská část tak průběžně naplňuje své plány, mezi něž patří modernizace sportovišť určených pro děti a podpora občanů Letňan při aktivním trávení jejich volného času.

Text Ivan Kabický

Foto Martin Hrádek a Tomáš Proněk

Ilustrační obrázky PIXABAY.com


STR4 TEMA MAJI KDE 3

STR4 TEMA MAJI KDE 4

STR4 TEMA MAJI KDE 5

STR4 TEMA MAJI KDE 6

Jste zde: Úvod > Téma měsíce > Letňanští rádi sportují. A mají kde.