Přijďte v pátek a v sobotu na Starou Náves, koná se Pivobraní 2017

STR13 PIVOBRANI 2017 INFO

Městská část Praha 18 vás zve na Pivobraní 2017. Akce (nejen) pro milovníky zlatavého moku se koná ve dnech pátek 22. září a sobota 23. září na Staré Návsi v Letňanech.

Pestrý program dvoudenní akce pro malé i velké začne v pátek v 16 hodin vystoupením divadélka Romaneto a vyvrcholí v sobotu večer koncertem Petra Koláře s kapelou a ohňostrojem. Pivobraním provede všechny přítomné moderátorka Lucie Sinková.

Číst dál: Přijďte v pátek a v sobotu na Starou Náves, koná se Pivobraní 2017

Zahrádkáři a milovníci květin, nepřehlédněte!

Uzávěrka soutěže je již 30. září

STR23 SOUTEZ garden-2017Jak jsme vás již informovali, vyhlásila i letos MČ Praha 18 soutěž pro zahrádkáře a pěstitele O nejkrásnější okno, balkon, zahrádku či předzahrádku před bytovým domem.

Pokud trávíte svůj volný čas zkrášlováním svého okolí – zahrádky, balkonu nebo dokonce předzahrádky před bytovkou, kde bydlíte, anebo víte o někom, kdo by se mohl svou zahrádkou či balkonem pochlubit, vyfoťte je a fotky pošlete na radnici.

Kategorie: Zahrádka či předzahrádka * Balkon či okno * Předzahrádka před bytovým domem

Podmínky účasti v soutěži: Nemovitost se nachází na území Prahy 18 * Soutěžní okno, balkon či zahrádka jsou viditelné z ulice.

Číst dál: Zahrádkáři a milovníci květin, nepřehlédněte!

Spadli jste do dluhové pasti? Přijďte v pondělí na přednášku o oddlužení

STR18 OSOBNI BANKROT UPRAVDne 1. července 2017 nabyla účinnosti novela Insolvenčního zákona. Podle této právní normy se ten, kdo nemá ukončené magisterské právní studium a bude si chtít podat k příslušnému soudu Návrh na oddlužení, bude nucen obrátit na advokáty, insolvenční správce a případně na notáře, soudní exekutory a na některé akreditované společnosti.

Dosud platilo, že takovéto Návrhy mohl vypracovat prakticky kdokoliv. Často se přitom stávalo, že lidé zaplatili za jejich vypracování i několik desítek tisíc korun a daná společnost či fyzická osoba jim Návrh zpracovala špatně a za případnou škodu neručila. Tito nešťastníci se následně dostali do konkurzu, což bylo pro ně samotné i pro jejich rodinu prakticky likvidační.

Uvažujete i vy o vyřešení své dluhové situace? Přijďte v pondělí 18. září v 17.30 hodin do letňanské knihovny. Koná se tu přednáška na téma „Oddlužení“, v jejímž průběhu získáte základní informace o insolvenčním zákoně (č. 182/2006 Sb.) ve světle jeho novely, účinné od 1. 7. 2017, a informace o výhodách i stinných stránkách oddlužení.

Číst dál: Spadli jste do dluhové pasti? Přijďte v pondělí na přednášku o oddlužení

Jste zde: Úvod > Z radnice