Letňanští jubilanti (1/2018)

V listopadu 2017 slavili:

DORT75 let:  Halamová Zdeňka, Nováková Kristina, Štěrba Vlastimil

80 let:  Bastl Vladimír, Hokešová Eva, Málková Anna, Ottová Miroslava, Řačák Oldřich

85 let:  Doutnáčová Drahoslava, Oplíštil Václav

90 let:  Skořepa František, Kurková Anna

Jubilantům dodatečně přejeme vše nejlepší!

Na radnici vystavoval rekordní počet dětských modelářů

STR28 PRAZSKY MAGISTR 2017 1Letňanská radnice hostila v sobotu 9. prosince 2017 již devatenáctý ročník veřejné soutěžní výstavy plastikových modelů. Akce s názvem Pražský magistr se letos těšila hojné účasti a počet vystavených modelů překonal hranici 250 kusů.

Obřadní síň letňanské radnice tak nabídla veřejnosti zajímavý pohled na letadla, automobily, lodě či vojenskou techniku zmenšenou šikovnýma rukama modelářů všech věkových kategorií do měřítkových rozměrů.

Devatenáctý ročník modelářské soutěže přilákal vedle dospělých soutěžících také rekordní počet dětských modelářů včetně jedné modelářky, a tak pořadatelé rozdali celkem čtrnáct ocenění právě těm nejmenším.

Číst dál: Na radnici vystavoval rekordní počet dětských modelářů

Hříšníky ochránily před čerty andělské hvězdy

STR5 MIKULASSKA 2017 1

Speciální světelné efekty byly novinkou Mikulášské besídky v Třinecké, kterou pro nejmladší Letňánky a jejich rodiče i letos přichystala městská část Praha 18.

Čerty, kteří vběhli do sálu, aby postrašili ty největší zlobivce, děti zaháněly svítícími tyčinkami, organizátoři jim navíc nad hlavami vytvořili originální ochrannou „klenbu“ plnou hvězdiček, „poslaných andělíčky-strážníčky“.

Besídky, která se konala v předvečer svátku sv. Mikuláše, se zúčastnily rekordní dvě stovky dětí. Vedle zmíněné svítící tyčinky dostalo každé z nich malý dárek od městské části a balíček, který pro něj nachystali (a Mikuláši předali) rodiče.

Číst dál: Hříšníky ochránily před čerty andělské hvězdy

Jste zde: Úvod > Z radnice