Mimoní karneval: sobota 5. listopadu v Třinecké

MIMONIMěstská část Praha 18 pořádá pro děti od 3 do 10 let MIMONÍ KARNEVAL. Akce se uskuteční v v sobotu 5. listopadu 2016 od 14 do 16.30 hod. v sále v Třinecké 650, 1. patro.

Pro děti budou připraveny soutěže, diplomy, ceny, diskotéka, maskoti Mimoňů i občerstvení. Akci moderuje Lucie Sinková.

POZOR - kapacita sálu je omezena – přednost mají děti s rezervací! Své požadavky na rezervaci se jménem a věkem dítěte pošlete do 30. října na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

-red-

Čestní občané Letňan (2): Helena Vovsová

VOVSOVA PROSINEC 2015Člověk musí mít hodně velkou představivost, aby v dnešní době viděl v mladičké dívce hrdinku. Jinak tomu bylo za druhé světové války, a to i v zázemí.

Tehdy patnáctiletá křehká dívenka Helena Vovsová sloužila v Panenských Břežanech u Heydrichů, a to i potom, kdy kata českého národa sprovodili ze světa naši parašutisté.

Mladá Helenka nesloužila přímo v domě, ale pracovala jako pomocná síla ve zdejším zahradnictví.

Na přání Liny Heydrichové zde však také doslova otročili vězni z nechvalně známého terezínského tábora. Mezi nimi i Helenini kamarádi z předválečné doby – Milan Platovský, František Popper-Průša či Karel Schuck.

Číst dál: Čestní občané Letňan (2): Helena Vovsová

Malé ohlédnutí za Psím dnem

STR21 PSI DEN 2016 1Na pomyslné „mapě“ akcí, které se v Letňanech v posledních letech konají, si svou pozici pevně drží soutěžní odpoledne pro pejsky a jejich pány – Psí den.

Ten letošní byl v pořadí již čtvrtý a navzdory počasí, které spíš lákalo k vodě, se na cvičné loučce v Příborské sešli v neděli 11. září závodníci nejrůznějších plemen a velikostí, aby se utkali v běhu, v soutěži krásy a šikovnosti. Nabízíme vám alespoň pár fotografií z akce, jejímž partnerem byl časopis Haf & Mňau.

-red-

Foto Michaela Řepová

 

Číst dál: Malé ohlédnutí za Psím dnem

Jste zde: Úvod > Z radnice