V rámci Dne zdraví bylo provedeno téměř 300 měření

STR18 DEN ZDRAVI RIJEN 2017 1Městská část Praha 18 dala letos již podruhé svým občanům možnost nechat si zdarma zkontrolovat svůj zdravotní stav. Ve spolupráci s Českým červeným křížem a Klubem ŽAP pro ně na středu 18. října 2017 připravila Den zdraví.

V Klubu seniorů v Třinecké ulici si zájemci mohli nechat od zdravotních sester Českého červeného kříže změřit hladinu cholesterolu a cukru v krvi, krevní tlak či BMI. Zdravotnice jim výsledky ihned sdělily a v případě zvýšených hodnot doporučily další postup.

Příležitosti kontroly zdravotního stavu využily přibližně dvě stovky letňanských občanů a bylo provedeno téměř 300 jednotlivých měření.

Častými tématy rozhovorů byla i zdravá výživa, potřeba pohybu a užívání různých doplňků stravy. Nedílnou součástí Dne zdraví byla i instruktáž samovyšetření prsů od členek Klubu ŽAP.

Městská část Praha 18 dává svým občanům těmito zdravotně preventivními aktivitami příležitost včasného zjištění a podchycení případného zdravotního problému. Pečovat o své zdraví ale musí každý z nás sám…

Text Blanka Zahradníková, koordinátorka ZM a MA 21

Foto Kamil Kučera

 

STR18 DEN ZDRAVI RIJEN 2017 2

Jste zde: Úvod > Z radnice > V rámci Dne zdraví bylo provedeno téměř 300 měření