Pavel Žáček z Letňan zvolen poslancem

STR11 ZACEK 1Letňany mají poprvé v polistopadové historii svého poslance. Stal se jím dlouholetý letňanský občan, historik, novinář, publicista, studentský vůdce ze sametové revoluce a zakladatel Ústavu pro studium totalitních režimů Pavel Žáček.

Na kandidátce ODS byl voliči jako nestraník vykroužkován ze sedmnáctého na čtvrté místo skvělým počtem 6.406 preferenčních hlasů.

Zajímavostí navíc je, že P. Žáček nedělal žádnou velkou kampaň. Neměl billboardy ani velké volební akce. Spokojil se s kontaktní kampaní a hovořil s voliči tak, jak to má nejraději. Voliči zjevně ocenili jeho osobnost a dlouholeté veřejné působení.

Jak se P. Žáček posléze vyjádřil, byl svým zvolením velmi překvapen. Ve volebním štábu ODS během sčítání hlasů se zájmem a v poklidu vnímal emotivní atmosféru. O tom, že byl zvolen, se dozvěděl až od svých kolegů.

Po volbách vstoupil P. Žáček do ODS, bude tedy členem jejího poslaneckého klubu a hodlá se s vervou pustit do práce. V poslanecké sněmovně chce zejména využít své znalosti v oblasti obrany a bezpečnosti. Pochopitelně se také velmi těší, že bude reprezentovat i názory letňanských občanů. V Letňanech hodlá úzce spolupracovat s místní ODS a jejím předsedou, zastupitelem Milanem Čmelíkem.

Text Kateřina Kristeková

Foto archiv Pavla Žáčka


STR11 ZACEK 2

Poslanec Pavel Žáček s letňanským zastupitelem Milanem Čmelíkem.

Jste zde: Úvod > Z radnice > Pavel Žáček z Letňan zvolen poslancem