Na radnici vystavoval rekordní počet dětských modelářů

STR28 PRAZSKY MAGISTR 2017 1Letňanská radnice hostila v sobotu 9. prosince 2017 již devatenáctý ročník veřejné soutěžní výstavy plastikových modelů. Akce s názvem Pražský magistr se letos těšila hojné účasti a počet vystavených modelů překonal hranici 250 kusů.

Obřadní síň letňanské radnice tak nabídla veřejnosti zajímavý pohled na letadla, automobily, lodě či vojenskou techniku zmenšenou šikovnýma rukama modelářů všech věkových kategorií do měřítkových rozměrů.

Devatenáctý ročník modelářské soutěže přilákal vedle dospělých soutěžících také rekordní počet dětských modelářů včetně jedné modelářky, a tak pořadatelé rozdali celkem čtrnáct ocenění právě těm nejmenším.

Dospělí bojovali o vítězství v dvaadvaceti kategoriích porovnávací soutěže a také v náročnější bodovací soutěži. Členové pořádajícího spolku IPMS ČR – Praha navíc vybrali, tak jako každoročně, svým hlasováním nejlepší model soutěže, což je prestižní ocenění dekorované neoficiálním titulem Magistr plastikových věd.

Letos se této pocty a atraktivní skleněné trofeje dostalo Petru Píchovi z Dubičného u Českých Budějovic za model letounu MiG-23 ML v měřítku 1:32 v barvách českého letectva. Mimochodem, všechny soutěžní trofeje nesou motiv, který pro pořádající spolek nakreslil v roce 2003 král českého komiksu Kája Saudek.

Devatenáctý ročník soutěže Pražský magistr ukázal, jak zajímavé je plastikové modelářství, když se to opravdu umí. Na výstavních stolech bylo opravdu na co koukat. Soutěž pořádaná za podpory městské části Praha 18 je podporována také předními domácími výrobci plastikových modelů a příslušenství, takže si ocenění odváželi zajímavé ceny a všichni účastníci pak dobrý pocit z příjemného předvánočního setkání s kolegy a přáteli.

Text a foto Michal Ovčáčík, IPMS Praha


STR28 PRAZSKY MAGISTR 2017 2

Nejlepší model soutěže podle hlasování pořádajícího spolku: MiG-23 ML Petra Píchy v měřítku 1:32.


STR28 PRAZSKY MAGISTR 2017 3

Vítěz bodovací kategorie pro letadla 1:48 - Su-33 Zdeňka Šebesty.

 

STR28 PRAZSKY MAGISTR 2017 4

Mezi modely byl k vidění také obrovský Tiger IIv měřítku 1:16.

 

STR28 PRAZSKY MAGISTR 2017 5

Jste zde: Úvod > Z radnice > Na radnici vystavoval rekordní počet dětských modelářů