Nový Lidl přivítá první zákazníky už na konci února

STR8 NOVY LIDL PRIVITA 1V polovině loňského roku se spotřebitelé rozloučili s malou prodejnou LIDL při Tupolevově ulici, která jim téměř jedno desetiletí dobře sloužila. Společnost LIDL ČR ji teď nahradila novou, komfortní, a hlavně daleko větší provozovnou.

Nová prodejna se od té původní liší už na první pohled – jednak moderním architektonickým pojetím a uspořádáním vstupního zádveří, jednak vzdušným, velkoryse pojatým interiérem s dostatkem denního světla.

Nová prodejna přivítá první zákazníky už na konci února. Otevřená bude denně od 7 do 21 hodin. U příležitosti zahájení provozu v provozovně LIDL na Tupolevce jsme oslovili s několika dotazy jednatele společnosti Martina Molnára.

1) Proč došlo ke zbourání stávající prodejny LIDL a postavení nové?

Neustále pracujeme na tom, abychom zákazníkům poskytovali příjemné nákupní prostředí a prvotřídní služby a produkty. Proto jsme před dvěma roky přišli s konceptem prodejen nové generace. Neméně důležití jsou ale pro nás i naši zaměstnanci – těm tento stavební koncept přinesl kromě optimalizovaného uspořádání skladových ploch i velkorysé zázemí včetně terasy umístěné v prvním patře prodejny.

Původní prodejna v Letňanech, stejně tak jako parkoviště u ní, naprosto kapacitně nedostačovaly potřebám zákazníků. Nutné úpravy nebylo možné uskutečnit ve stávající budově, proto jsme se rozhodli vybudovat zde prodejnu nové generace s mnohem větší výměrou prodejní plochy. Na parkovišti jsou – oproti starším prodejnám – nově k dispozici širší parkovací místa, zákazníci tu najdou i parkovací místa pro rodiny s dětmi.

2) Co nabídne nová prodejna spotřebitelům navíc?

V prodejnách nové generace se přizpůsobujeme novým nákupním zvyklostem. Zákazníky tu přivítá moderně uspořádaný vstupní prostor, ve kterém je k dispozici automat na kávu s sebou vyrobený speciálně pro prodejny LIDL a s nápoji z našeho sortimentu. V prodejně samotné jsme rozšířili uličky a zvětšili prostor pekárny. Úseky čerstvých potravin, tedy ovoce a zeleniny, masa a mléčných výrobků, jsou v nových prodejnách rozšířeny o dvacet procent, vše je osvětleno moderním úsporným LED osvětlením.

Další zásadní novinkou jsou toalety s prostorem pro přebalování dětí nebo nové pokladny s odkládacím prostorem i větší plochou za pokladnami. Zákazníci tak mají větší pohodlí při ukládání nákupů. Samozřejmostí je také WIFI připojení zdarma. Velmi důležitým aspektem prodejny nové generace je její šetrnost k životnímu prostředí – k té přispívají lepší tepelněizolační vlastnosti budovy, využívání odpadního tepla, efektivní systém podlahového vytápění a chlazení a použití ekologických chladicích technologií.

3) Připravili jste pro první zákazníky něco speciálního?

Samozřejmě. Těšit se mohou na speciální akci určenou jen pro tuto prodejnu, a to slevu dvacet procent na velkou část sortimentu po dobu prvních dvou týdnů.

Text a foto Olaf Deutsch


STR8 NOVY LIDL PRIVITA 2

STR8 NOVY LIDL PRIVITA 3

STR8 NOVY LIDL PRIVITA 4

Jste zde: Úvod > Z radnice > Nový Lidl přivítá první zákazníky už na konci února