Prázdninové tipy redakce Letňanských listů

STR28 PRAZDNINY TIPY 2018 1Snažíte se v létě trávit se svými ratolestmi co nejvíce času? Společná dovolená, výlety za krásami Česka, víkendy na chatě nebo u babičky a dědy… Už jste vše rozplánovali, ale ještě stále zbývá hodně dnů bez smysluplného programu?

Nabízíme tipy na rodinné výlety po Praze – a protože jsou rozmanité, akční, klidné i netradiční, věříme, že si vybere opravdu každý.

Zapomeňte na klasické turistické cíle a vyrazte do Soukromého muzea lega. Sídlí v centru Prahy na Národní třídě 362/31. Rodinné vstupné sice není nejnižší (550 Kč = 2 + 2, děti do 3 let zdarma), ale za to si budete moci prohlédnout 2.500 unikátních modelů rozdělených do 20 tematických expozic. Na jejich stavbu bylo použito přes milion kostiček.

STR28 PRAZDNINY TIPY 2018 2Milovníci historie by neměli v centru, konkrétně v Haštalské 795/1, minout Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy.

Pro rodiny s dětmi je jako stvořené i Muzeum voskových figurín nabízející věrné vypodobení mnoha známých našich i zahraničních osobností.

Bude-li hezky, můžete se projet lodí po Vltavě, v případě deště se můžete povozit historickou tramvají č. 41. Ta jezdí každý víkend od cca 12 do 17 hodin po trase Vozovna Střešovice, Pražský hrad, Právnická fakulta, Bílá labuť, Výstaviště Holešovice. Jízdenka pro dospělého stojí 35 Kč, děti se svezou za dvacku.

STR28 PRAZDNINY TIPY 2018 3Máte rádi dobrodružství a hledáte něco netradičního? Zkuste escape game. Není to zábava jen pro dospělé, jak se traduje, máte-li však odrostlejší děti, tak i pro celou rodinu. Určitě zkuste

třeba únikovku Questerland (Mánesova 54, Praha 2), která patří mezi ty nejlépe hodnocené v celé Praze. A nebojte, je určena i pro začátečníky.

Dáváte-li přednost sportovním aktivitám a ty na osmnáctce už máte „odranděné“, popojeďte na Prosek. Zdejší bobová dráha je otevřena celoročně. Kdo se nebojí, může při jízdě dosáhnout rychlosti až 60 km/h!

O pár kilometrů dál, v Libni na adrese Českomoravská 2345/6, Praha 8, najdete další aktivitu: Adventure minigolf Arenu.

STR28 PRAZDNINY TIPY 2018 9Děti milují zvířata, proto by jeden z vašich výletů měl určitě směřovat do Zoologické zahrady v Tróji. Každé pondělí tu mají děti od 3 do 15 let vstup za 50 Kč. Vedle komentovaného krmení a setkání je na prázdniny připravena celá řada zajímavých akcí: Indiánské léto v Severní Americe, oslavy Mezinárodního dne tygrů, Lví den, Strong man apod.

Lákadlem (nejen) pro všechny kluky je určitě Letiště Václava Havla. to je sice až na druhém konci Prahy, ale exkurze do míst, kam se běžný cestující nedostane, jistě za delší cestování stojí. Nezapomeňte ale, že je třeba se včas zaregistrovat (https://www.prg.aero/exkurze). Cena rodinného vstupného (2 + 2 do 15 let) je 510 Kč.

V plném proudu je také dění na Karlínské scéně ČRo Regina Praha. Po celé léto nabízí zahrada budovy Českého rozhlasu v Karlíně letní kino, divadlo i koncerty pod širým nebem. To vše za velmi příznivé vstupné. Aktuální informace najdete průběžně na webu na reginadabpraha.cz.

Jak vidíte, možností, jak s dětmi aktivně strávit volný čas, je víc než dost, záleží jen na vás, kam se vydáte.

Přejeme vám spoustu nevšedních zážitků!

Text -red-

Ilustrační foto Muzeum lega, Muzeum voskových figur, Questerland, Zoo Praha, Letiště V. Havla Praha, DP hl. m. Prahy

 

STR28 PRAZDNINY TIPY 2018 10

STR28 PRAZDNINY TIPY 2018 8

STR28 PRAZDNINY TIPY 2018 4

STR28 PRAZDNINY TIPY 2018 5

STR28 PRAZDNINY TIPY 2018 7

Jste zde: Úvod > Z radnice > Prázdninové tipy redakce Letňanských listů