Lidl zahájí přípravné práce pro výstavbu nové centrály v Letňanech

STR6 LIDL LOGOV nejbližší době budou v Letňanech zahájeny přípravné práce pro výstavbu nové centrály společnosti Lidl Česká republika.

Budova nové centrály vyroste v novém administrativním komplexu na křižovatce ulic Tupolevova a Prosecká v těsné blízkosti konečné zastávky metra C jako první etapa výstavby areálu známého dosud jako Office Islands a bude realizována podél ulice Prosecká.

Do citlivě umístěného objektu se přestěhuje téměř 400 zaměstnanců české centrály společnosti. Ti najdou pracovní zázemí v budově nejen na první pohled líbivé, ale také v mnoha ohledech šetrné.

Lidl se dlouhodobě profiluje jako společensky odpovědná firma, která ve svém provozu dbá mimo jiné na šetrnost k životnímu prostředí. To se projeví také při stavbě centrály, a to nejen v jejím vzhledu, v použitých materiálech a technologiích, ale především v citlivějším zapojení stavby do okolního prostředí, zahrnujícím návrh nových pěších tras a spojení a celkové kultivace městského parteru v místě stavby s důrazem na nové výsadby a parkové úpravy okolí i střech vlastního objektu centrály.

Výstavbu další prodejny Lidl v souvislosti s novou centrálou v areálu Office Islands neplánuje.

Lidl přitom nepřichází do neznámého prostředí. Aktuálně má v lokalitě otevřeny prodejny v ulicích Tupolevova a Kbelská, přičemž v obou případech se jedná o prodejny nejmodernějšího typu. Obzvláště rodiny s malými dětmi si také oblíbily dětské hřiště v ulici Krausova, postavené za přispění společnosti Lidl.

„Jsme rádi, že jsme se v Letňanech v dobrém slova smyslu zabydleli a že si nás obyvatelé oblíbili. Pověst dobrého souseda chceme při výstavbě areálu dále rozvíjet, stavba naší nové centrály pro nás proto není jen otázkou výstavby kancelářské budovy pro naši společnost, vnímáme ji jako příležitost pro celkové zkvalitnění zdejšího prostředí,“ řekl k plánům jednatel společnosti Lidl Martin Molnár, který má výstavbu na starosti.

Starosta MČ Praha 18 Ivan Kabický výstavbu nové centrály komentoval takto: „Společnost Lidl je po mnoha letech první vlaštovkou, která se rozhodla projekt administrativních budov Office Island dotáhnout, i když v upravené podobě. Jsem rád, že volné prostory u stanice metra budou konečně využity a že v centrále společnosti budou moci získat práci i obyvatelé osmnáctky.“

Pozemky v Letňanech včetně platných stavebních povolení na developerský projekt Office Islands získala společnost Lidl na podzim roku 2016. Od té doby probíhají práce na úpravě projektu tak, aby odpovídal potřebám a společenským zásadám společnosti Lidl. Aktuální stav projektové přípravy již nyní umožňuje zahájit v areálu přípravné práce, předcházející realizaci stavby.

Zahájení vlastní výstavby administrativní budovy se pak předpokládá v průběhu roku 2019.

Text a mapka Marcel Vlasák, Lidl ČR


STR6 LIDL VYSKA

Jste zde: Úvod > Z radnice > Lidl zahájí přípravné práce pro výstavbu nové centrály v Letňanech