Omluva České pošty

STR7 POSTA 1Vážení klienti České pošty, pokud jste v poslední době museli na svou zásilku doručovanou Českou poštou čekat delší dobu, než je obvyklé, dovolte nám, abychom se vám touto cestou omluvili.

Komplikace jsou způsobeny nevyhovující personální situací na poště v Letňanech. České poště aktuálně chybí v Praze 9,1 % listovních doručovatelů a 8 % balíkových doručovatelů, ale stále se snaží problematickou situaci řešit tak, abyste byl i se službami opět spokojeni.

Vaše Česká pošta

 

Rady a tipy jak nepropásnout důležitou zásilku o dovolené

1) Obstarejte si Průkaz příjemce pověřené osobě. Stačí na kterékoliv pobočce České pošty požádat o vydání průkazu, a to pomocí tiskopisu Žádost o vydání průkazu příjemce. Pošta průkaz vystaví na počkání. Cena se odvíjí od počtu osob, které zmocníte – za jednu osobu činí 200 Kč, za dvě až tři 400 Kč a za čtyři až šest osob 600 Kč. Pokud žadatel vlastní Zákaznickou kartu, může o průkaz příjemce požádat elektronicky, cena je 89 Kč.

Pozor – zásilky označené „Do vlastních rukou výhradně jen adresáta“ nebo „Do vlastních rukou jen adresáta“ nemůže převzít ani pověřená osoba na Průkaz příjemce!

 

2) Zajistěte prodloužení úložní doby na poště – zásilka na vás může počkat až jeden měsíc. Tuto službu poskytuje ČP zcela zdarma. Prodloužit úložní dobu může vámi pověřená osoba, zřídit si ji můžete na kterékoliv pobočce pošty, telefonicky nebo prostřednictvím online žádosti na webu pod formulářem Žádost o prodloužení úložní doby pro vyzvednutí již uložené zásilky nebo Žádost o prodloužení úložní doby pro vyzvednutí došlých zásilek.

Jedinou výjimkou, kdy pošta nemůže vaší žádosti vyhovět, jsou situace, kdy prodloužení úložní doby jakkoliv omezil odesílatel.

 

STR7 POSTA OMLUVA3) Nechte si zásilku přeposlat (zařiďte si tzv. dosílku). Vaše zásilky může pošta v ČR odeslat kamkoliv si budete přát. Pomocí tiskopisu Žádost/opatření adresáta v souvislosti s dodáním poštovních zásilek a poukázaných peněžních částek požádejte o změnu místa dodání (dosílku) a vaše korespondence bude docházet na adresu, kterou zvolíte. Cena za dosílku činí 200 Kč/měsíc.

V případě, že máte zásilku již uloženu na poště a běží úložní doba, lze pomocí Žádosti o doslání konkrétní již uložené zásilky na novou adresu nebo i telefonicky zařídit, aby byla uložená zásilka odeslána na adresu, kde se nacházíte.

Tato služba je v případě listovních zásilek zcela zdarma. U balíků je účtována cena za základní službu dle hmotnosti a příplatek za to, že je balík příliš velký nebo křehký a vyžaduje zvláštní manipulaci jen v případě, že je nové místo dodání mimo působnost původního doručovacího depa.

Změnit místo dodání zásilek nelze u zásilek, u kterých odesílatel uvedl poznámku „Nedosílat“. Potom vám nezbývá nic jiného, než si zásilku vyzvednout nebo prodloužit její úložní dobu.

Více informací naleznete na www.ceskaposta.cz.

Ilustrace PIXABAY.com

 

Chtěli byste pracovat v blízkosti svého bydliště?

Pak pro Vás na pobočce v Praze - Letňany máme pozici:

Klientský pracovník

Doručovatel/ka listovní

Nabízíme pestrou práci. Budete pomáhat klientům s odesláním pošty, vyplácet poukázky a důchody, vydávat zásilky. Usnadníte klientům život nabídkou služeb partnerů České pošty nebo můžete potěšit doplňkovým zbožím.

Proč si vybrat právě nás?

• Zázemí stabilní společnosti s dlouholetou tradicí.

• Široká škála benefitů: pracovní dobu 37,5 hodin týdně, 5 týdnů dovolené, stravenky, příspěvky na sportovní a kulturní akce a další.

• Pracovní smlouvu na dobu neurčitou – po prvním roce.

• Naučíme Vás vše, co budete k práci u nás potřebovat.

Marie Rathouská – manažer obvodu

Pište: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Volejte: 604 221 537

 

STR7 POSTA NABOR

Jste zde: Úvod > Z radnice > Omluva České pošty