Běh naděje 2018: Letňanští darovali pět tisíc korun

STR8 BEH NADEJE 2018 1Letošní, v pořadí již 11. letňanský ročník Běhu naděje se konal 30. května v lesoparku a zúčastnilo se ho 384 lidí. Tentokrát se v průběhu dne vybrala a pořadatelům akce byla odeslána částka 5.001 Kč.

Celkový výtěžek celorepublikové sbírky bude po uzavření letošního ročníku rozdělen na základě rozhodnutí grantové komise České onkologické společnosti vybraným odborným pracovištím v České republice.

Veřejnosti poměrně známá humanitárně sportovní akce Běh Naděje, která navazuje na dříve pořádaný Běh Terryho Foxe, je pořádána po celém světě a jejím hlavním posláním je shromažďování prostředků směřujících na výzkum rakoviny a propagace pravidelného pohybu. Účastníci překonávají vyznačenou trasu podle svých možností, tím udělají něco pro své zdraví a zároveň přispějí na výzkum rakoviny.

V roce 2017 se uskutečnilo v městech a obcích v celé ČR 51 běhů. Celkem se jich zúčastnilo více než 13 tisíc aktivních a přes 50 tisíc pasivních účastníků. Na účet sbírky bylo vybráno neuvěřitelných 480 tisíc Kč. Šek na tuto částku byl předán profesoru Janu Starému, přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie FN v Motole, na výzkum genetické predisposice k nádorovým onemocněním v dětském věku.

Všem, kdo takto přispěli na dobrou věc, patří velký dík.

Text Blanka Zahradníková, koordinátorka MA 21 a ZM

Foto Kamil Kučera

 

STR8 BEH NADEJE 2018 2

Jste zde: Úvod > Z radnice > Běh naděje 2018: Letňanští darovali pět tisíc korun